Weź udział w konkursie i jedź do USA!

24 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Przejazdowie odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Robotyki BOTforYOU. Projekt polega na zbudowaniu z zestawu Lego Mindstorms NXT lub Lego Mindstorms EV3 własnego robota oraz zaprogramowaniu go do wykonywania określonych zadań.

Konkurs składa się z III etapów. I etap  polega na dotarciu na koniec labiryntu, zabraniu znajdującego się tam klocka i dostarczeniu go na pole startowe.

II etap „Przeprawa” polega na pobraniu, a następnie przetransportowaniu przez „rzekę” przy użyciu „mostu”, jak największej ilości piłeczek golfowych.

W dniu konkursu uczestnicy poznają zadanie trzecie, które jest utajnione. Wezmą w nim udział tylko cztery najlepsze drużyny.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a zwycięzcy będą mieli możliwość udziału w Światowym Konkursie Robotyki BotBall pod patronatem NASA i GOOGLE

w New Mexico w USA w lipcu 2015.

Konkurs BOTforYOU 2015 został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz patronatami: Marszałka Województwa Pomorskiego, Wójta Gminy Pruszcz Gdański, Politechnikę Gdańską, Pomorskie Parki Technologiczne, Grupę LOTOS, KUKA Polska, PKO BP, portale internetowe, radio i TVP.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: https://gimprzejazdowo.edupage.org

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół  podstawowych i gimnazjum.

Magdalena Bielicka