Spacerował z narkotykami w portfelu

W środę (11 marca br.) o godz. 20.30 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego podczas patrolu, zauważyli dwóch mężczyzn przechadzających się w okolicy dworca pkp w Pruszczu Gdańskim.

Pruszcz przechodzień z narkotykami
Pruszcz przechodzień z narkotykami

Ponieważ jeden z nich zachowywał się nerwowo, stróże prawa wylegitymowali obu i przeprowadzili kontrolę osobistą. W portfelu jednego z nich znaleźli biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Podczas legitymowania wyczuli zapach alkoholu od 26-letniego pruszczanina. Po sprawdzeniu stan trzeźwości okazało się, że ma ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabezpieczyli znaleziony proszek i przewieźli zatrzymanego do komendy w Pruszczu Gdańskim. Na miejscu wykonano test narkotykowy białego proszku oraz go zważono. Okazało się, że jest to 1 porcja handlowa amfetaminy.

Zabezpieczony proszek zostanie przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 26-latkowi konkretny zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi przez gdański sąd. 63-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za oszustwo. Natomiast 36-latek miał być doprowadzony do aresztu za kradzież z włamaniem oraz do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Poszukiwani trafili do aresztu.


W listopadzie 2013 roku sąd rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o doprowadzeniu do aresztu 36-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za kradzież z włamaniem. Ponadto był poszukiwany przez prokuraturę rejonową Gdańsk Śródmieście do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Natomiast w czerwcu 2014 roku sąd okręgowy w Gdańsku wydał list gończy za 63-letnim mieszkańcem gminy Pruszcz Gdański, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za oszustwo. 

Pruszczańscy kryminalni ustalili, że 36-latek przebywa czasowo w Gdańsku. Po kilkudniowej obserwacji zatrzymali go w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Gdańska. Do zatrzymania doszło w czwartek (12 marca br.) o godz. 18.00. Mężczyzna był zaskoczony interwencją stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu. 

W dniu (13 marca br.) o godz. 2.30 na ulicy Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim zatrzymano do kontroli drogowej kierowcę renaulta laguna. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 63-latek jest poszukiwany listem gończym za oszustwo.

Obaj poszukiwani trafili do aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę lub pomaga mu w ucieczce podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts