Ostatni rok bezpłatnego czipowania psów

Od 2013 r. gmina Pruszcz Gdański w ramach zapobiegania bezdomności zwierząt prowadzi akcję bezpłatnego czipowania psów należących do właścicieli zamieszkujących na terenie gminy Pruszcz Gdański. 

Od 2016 roku planowana jest podwyżka opłat za psa, który nie został zaczipowany. Dlatego apelujemy do mieszkańców, aby byli odpowiedzialnymi właścicielami i zaoszczędzili nie tylko pieniądze, ale i cierpienie zabłąkanego zwierząt, dla którego pobyt w schronisku jest traumatycznym doświadczeniem.

Psa można bezpłatnie oznakować w czterech lecznicach, których adresy znajdują na stronie internetowej gminy Pruszcz Gdański oraz na stronie www.oznakujpsa.pl.

Dodatkowo w maju zostanie przeprowadzona akcja wyjazdowego czipowania psów. Weterynarze będą znakować psy przy okazji szczepień na wściekliznę bezpośrednio w miejscowościach na ternie gminy. Dokładny harmonogram akcji ukaże się w kwietniu na stronie internetowej  gminy Pruszcz Gdański oraz na tablicach sołeckich w poszczególnych miejscowościach.

Każdy mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański może bezpłatnie oznakować swojego psa w jednej z poniższych lecznic:

Gabinet Weterynaryjny
Ul. Piłudskiego 1a
Rotmanka
(budynek Activa)
Tel. 603 682 295

Gabinet Weterynaryjny
Ul. Spokojna 1
83-031 Łęgowo
Tel. 535-306-625

Gabinet Weterynaryjny Reksio
Ul. Korzeniowskiego 36
83-000 Pruszcz Gdański
Tel. 58 692 64 76
Gabinet Weterynaryjny

ul. Paderewskiego 3

Pruszcz Gdański

Magdalena Bielicka

Related posts