Ostatni rok bezpłatnego czipowania psów

Od 2013 r. gmina Pruszcz Gdański w ramach zapobiegania bezdomności zwierząt prowadzi akcję bezpłatnego czipowania psów należących do właścicieli zamieszkujących na terenie gminy Pruszcz Gdański.

Od 2016 roku planowana jest podwyżka opłat za psa, który nie został zaczipowany. Dlatego apelujemy do mieszkańców, aby byli odpowiedzialnymi właścicielami i zaoszczędzili nie tylko pieniądze, ale i cierpienie zabłąkanego zwierząt, dla którego pobyt w schronisku jest traumatycznym doświadczeniem.

Psa można bezpłatnie oznakować w czterech lecznicach, których adresy znajdują na stronie internetowej gminy Pruszcz Gdański oraz na stronie www.oznakujpsa.pl.

Dodatkowo w maju zostanie przeprowadzona akcja wyjazdowego czipowania psów. Weterynarze będą znakować psy przy okazji szczepień na wściekliznę bezpośrednio w miejscowościach na ternie gminy. Dokładny harmonogram akcji ukaże się w kwietniu na stronie internetowej  gminy Pruszcz Gdański oraz na tablicach sołeckich w poszczególnych miejscowościach.

Każdy mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański może bezpłatnie oznakować swojego psa w jednej z poniższych lecznic:

Ul. Piłudskiego 1a
Rotmanka