Skuteczne interwencje naszych strażników

W ostatnim czasie Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański przyczyniła się do ujęcia sprawców demoralizacji, dewastacji i kradzieży. 

W styczniu strażnicy gminni przyczynili się do ujęcia mężczyzny demoralizującego młodzież w okolicach szkół. Obserwacja terenu, weryfikacja monitoringu i rozmowy ze świadkami pozwoliły ustalić tożsamość  człowieka, który zaczepiał dzieci. Interwencja strażników została doceniona przez policję. Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdański złożył na ręce wójta gminy słowa uznania dla pracy Straży Gminnej.

Straż Gminna
Straż Gminna

W połowie stycznia, w związku z włamaniem do zabytkowego dworku w Rusocinie strażnicy gminni przeprowadzili rutynowe kontrole skupów złomu zlokalizowanych na terenie gminy. Grzejniki odnaleziono w Łęgowie. Pochodzenie grzejników nie budziło żadnej wątpliwości,  ponieważ zostały wcześniej oznakowane przez strażników. Strażnicy dotarli do osoby, która je przyniosła do skupu i przekazali sprawę policji.

Na początku lutego strażnicy gminni interweniowali w sprawie dewastacji elewacji budynku Publicznego Gimnazjum w Przejazdowie. Weryfikacja monitoringu pomogła ustalić sprawców – troje uczniów. Jeden z nich przyznał się do winy, a jego rodzic zobowiązał się pokryć szkody.

Pod koniec lutego strażnicy ponownie interweniowali w Rusocinie. Podczas rutynowej kontroli nieużytkowanego przez właścicieli zespołu dworsko – pałacowego udało im się przyłapać sprawcę dewastacji i kradzieży na gorącym uczynku. Mężczyzna (mieszkaniec gminy) przy pomocy siekiery i prowizorycznego rusztowania wykuwał ze ścian kable instalacji elektrycznej. Został ujęty i przekazany Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, która prowadzi dalsze czynności.

Magdalena Bielicka

Related posts