Areszt za rozbój z bronią w ręku

Kryminalni z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 43-letniego gdańszczanina, który w styczniu br. dokonał rozboju z bronią w reku. Do zdarzenia doszło w sklepie wielobranżowym na terenie Pruszcza Gdańskiego.

Mężczyzna wszedł do sklepu z bronią w ręku i zażądał od ekspedientki wydania wszystkich pieniędzy z kasy. Sterroryzowana kobieta wydała cały utarg w kwocie 6.300 złotych. Mężczyzna wybiegając ze sklepu zabrał kilka butelek wódki wartej 200 złotych. Ponadto ukradł ekspedientce torebkę skórzaną, w której miała telefon komórkowy, portfel, dokumenty oraz karty bankomatowe. Wartość skradzionych rzeczy na szkodę pokrzywdzonej oszacowano na sumę 800 złotych. Sąd rejonowy w Gdańsku na wniosek policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego gdańszczanina. Za rozbój oraz nielegalne podsiadanie broni grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pruszcz rozbój
Pruszcz rozbój

W niedzielę (18 stycznia br.) o godz. 21.25 do pruszczańskiej komendy policji przyszła 28-letnia ekspedientka sklepu wielobranżowego w Pruszczu Gdańskim i zgłosiła rozbój. Do przestępstwa doszło tego samego dnia, kilka minut wcześniej. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Jak ustalili śledczy nieznany pokrzywdzonej mężczyzna wszedł do sklepu z bronią w ręku i zażądał od niej wydania wszystkich pieniędzy z kasy. Sterroryzowana kobieta wydała cały utarg w kwocie 6.300 złotych. Mężczyzna wybiegając ze sklepu zabrał kilka butelek wódki wartej 200 złotych. Ponadto ukradł ekspedientce torebkę skórzaną, w której miała telefon komórkowy, portfel, dokumenty oraz karty bankomatowe. Wartość skradzionych na jej szkodę rzeczy kobieta oszacowała na kwotę 800 złotych.

Kryminalni pracujący nad sprawą rozboju ustalili sprawcę. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Gdańska w przeszłości karany za kradzieże oraz posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek (03 marca br.) o godz. 6.00 w jego mieszkaniu na terenie Gdańska. Policjanci znaleźli w jego domu jednostkę broni oraz ubrania, które miał na sobie w chwili popełnienia rozboju. Gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu a jego broń została oddana do ekspertyzy. 
Biegły z zakresu broni, balistyki i mechanoskopii wydał opinię, że jest to broń gazowa na której posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo na postawienie 43-latkowi dwóch zarzutów. Zarzutu rozboju oraz nielegalnego podsiadania broni. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(04 marca br.) gdański sąd zdecydował o  tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego gdańszczanina. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts