POTRĄCENIE 69 LATKI, POLICJA WYJAŚNIA OKOLICZNOŚCI WYPADKU

W środę (18 lutego br.) o godz. 8.00 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w Łęgowie doszło do potrącenia pieszej. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierującego mitsubishi oraz pieszej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 87-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego jadący drogą wojewódzką nr 91 w kierunku Tczewa, w Łęgowie potrącił pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Ranna 69-letnia mieszkanka gminy Pruszcz Gdański trafiła do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierujący i piesza byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Samochód został 
zabezpieczony we własnym zakresie.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego. 

  Marzena Szwed-Sobańska

Related posts