Pruszcz Gd. Policjanci przeprowadzą kontrole TAXI

Pomimo uproszczenia procedur dotyczących możliwości uzyskania zawodu przewoźnika, na rynku transportowym wciąż występuje zjawisko nieuczciwej konkurencji, polegające na prowadzeniu działalności dotyczącej przewozu osób bez wymaganej licencji lub nie zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Powyższa sytuacja negatywnie wpływa na przedsiębiorców, którzy wykonują swoją działalność rzetelnie i stosują się do obowiązujących norm prawnych w tym zakresie.

  W celu przeciwdziałania temu zjawisku w dniu 06 lutego br. na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania kontrolne pod nazwą „TAXI”, ukierunkowane na sprawdzanie pojazdów, którymi wykonywane są przewozy osób w ramach licencji taksówkowej, bądź licencji na okazjonalny przewóz osób. 

Podczas działań policjanci będą :

eliminować z ruchu kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu, bądź środków działających podobnie do alkoholu;
zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz elementy jego wyposażenia;
stanowczo reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie w przypadkach niestosowania się do przepisów dotyczących przewozu pasażerów, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych;
sprawdzać wymagane dokumenty pod kątem prowadzonej działalności zarobkowego przewozu osób.

 

 

WŁAMAŁ SIĘ DO AUTOMATU Z CIEPŁYMI NAPOJAMI
Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 26-letniego gdańszczanina, który włamał się do automatu z ciepłymi napojami powodując straty na kwotę około 1200 złotych. Mężczyzna miał przy sobie reklamówkę, a w niej  wrzutnik do monet od automatu, bilon, otwartą paczkę kawy, paczkę herbaty oraz śrubokręt. W prawej kieszeni jego spodni policjanci znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10lat pozbawienia 
wolności.

W sobotę (31 stycznia br.) o godz.12.15 na jednej ze stacji paliw w Pruszczu Gdańskim policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Na widok stróżów prawa schował się w toalecie, a następnie wyszedł z budynku tylnymi drzwiami. Takie zachowanie wzbudziło czujność policjantów, którzy natychmiast wylegitymowali mężczyznę i podjęli interwencję. 26-letni gdańszczanin miał w reklamówce wrzutnik do monet od automatu z ciepłymi napojami, bilon, otwartą paczkę kawy, paczkę herbaty i 
śrubokręt. W prawej kieszeni spodni policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Pruszczu Gdańskim. 

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że 26-latek tego samego dnia dwukrotnie włamał się do automatu z ciepłymi napojami znajdującego się w stołówce jednej z firm w gminie Pruszcz Gdański. Mężczyzna jest pracownikiem tej firmy. Wykorzystując nieobecność innych osób włamywał się do automatów. Kierownictwo oszacowało szkodę na kwotę około 1200 złotych. 

Policjanci wykonali test zabezpieczonego białego proszku. Okazało się, że jest to amfetamina. Zabezpieczony proszek zostanie przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z centralnego laboratorium kryminalistycznego będzie można przedstawić gdańszczaninowi konkretny zarzut. 

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10lat pozbawienia wolności.

KOLEJNY KIEROWCA ZŁAMAŁ ZAKAZ SĄDOWY 
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim na drodze wojewódzkiej nr 222 w Przejazdowie gmina Pruszcz Gdański zatrzymali rowerzystę, który ma aktualny zakaz sądowy dotyczący prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów. Za złamanie orzeczonego zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

W piątek (30 stycznia br.) o godz. 9.55  policjanci ruchu drogowego patrolujący rejon Przejazdowa na ulicy Głównej zatrzymali do kontroli rowerzystę. Po sprawdzeniu 30-letniego mieszkańca gminy Pruszcz Gdański w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on aktualny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów wydany przez sąd rejonowy w Gdańsku. Zakaz obowiązuje do 04 lipca 2015 roku. Za złamanie orzeczonego zakazu sądowego grozi kara do 3 lat 
pozbawienia wolności. 

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 7 kierowców łamiących obowiązujący zakaz sądowy. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.


POLICJANCI UNIEMOŻLIWILI JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY CHRYSLERA 
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim na drodze wojewódzkiej nr 222 w Przejazdowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę chryslera. 38-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

W piątek (30 stycznia br.) o godz. 15.10 na ulicy Głównej w Przejazdowie policjanci z pruszczańskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę chryslera. Podczas rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 38-letni mieszkaniec gminy Cedry Wielkie ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Jego samochód został zabezpieczony we własnym zakresie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts